металовироби будь-якої складності
Металопрокат: чорний, нержавіючий, кольоровий
+38 (067) 225-57-05 +38 (067) 225-57-07 Пн—Пт 8:30—17:30
Зворотний дзвінок
Адреса: м. Київ, вул. Вікентія Хвойки, 15/15/6

Труба насосно-компресорна 89х6,5

656532122 656532122

Сталь-Трейд

Характеристики та застосування труби НКТ-89

Труба НКТ (насосно-компресорна труба) є основною складовою не тільки в нафто- та газодобувній промисловості, а й у будівництві будинків.

Газопровід

Завдяки сполучним муфтам і гладким заготовкам із міцної сталі, такі труби мають підвищену міцність і надійність.

Переваги НКТ труб

В даний час такі труби отримали великий попит завдяки чудовим технічним характеристикам. Саме тому це головна причина, через яку вони повсюдно використовуються.

Монтаж труб

Також труби НКТ мають безліч інших переваг:

  1. Прекрасна ізоляція та гермітичність;
  2. Усі моделі труб виготовляються згідно з нормами ГОСТ 633-80. Тому поділяють деякі різновиди труб:
  3. Стандартна труба із сполучною муфтою;
  4. Високогермітична НКМ труба;
  5. Виріб НКТ-В, що має зовнішнє різьблення;
  6. Безмуфтова труба НКБ.

Перевірка різьблення труби

Перевірка різьблення труби

Вищеперелічені моделі труб дуже відрізняються одна від одної. Кожна труба виконується строго за правилами та нормами, прописаними у ГОСТ. Більш детально вивчити різновиди труб можна на наступному фото.

Відповідно до ГОСТ 633-80 розмір труби НКТ може відрізнятись залежно від призначення (6-10,5 метрів). Але варто зазначити, що за бажанням замовника труба може бути подовжена до 11,5 метрів. -content/uploads/2017/05/nkt-89_4.jpg" width="500"/>

Різновид труб

Діаметр виробів також різний і може бути 60мм; 73 мм; 89 мм; 114 мм. Відповідно товщина стінки безпосередньо залежатиме від діаметра. Так, наприклад, труба НКТ-89 мм має товщину стінки 6, 5 мм.

Наприкінці виготовлення всі труби перевіряються на розтяг, міцність, твердість, дефекти. У процесі виробництва можуть спостерігатись невеликі дефекти, які мають бути виправлені на переробці. Міцність виробів різна та кожній моделі присвоюється своя група Д, К, Е, або В.

Труба НКТ-89 мм випускається з виробництва зі стандартною масою. Вага труби НКТ-89 невелика, завдяки цьому виріб знайшов широке застосування в різних сферах промисловості. Така труба випускається з виробництва з трикутною або трапецієподібною різьбленням. Труба НКТ-89 має вагу 1 метра 13, 5 кг.

Бують випадки, коли для комплектації необхідно перемістити по трубі особливе корозійне середовище, вироби виготовляються не з високоміцної сталі, а з різних кольорових металів. Це робиться для того, щоб зменшити вагу 1 метра. Тому труба НКТ-89х6.5 в даному випадку матиме значно меншу вагу, що сприяє зниженню навантаження на 1 квадратний метр.

Незалежно від матеріалів готової НКТ труби більшість виробників як додатковий захист покривають внутрішні стінки спеціальними захисними покриттями. Можуть використовуватись лак, епоксидна смола, рідке скло. Завдяки цьому збільшується експлуатаційний термін виробів, оскільки ці покриття захищають від появи різних відкладень усередині труби. Крім того, захисні покриття є економним рішенням для зниження витрат на експлуатацію та ремонт. Так як при виробництві НКТ труб використовується звичайна сталь, яка призводить до появи дефектів, але завдяки використанню захисних покриттів можна уникнути передчасного зносу майбутнього трубопроводу.

Застосування труб НКТ-89 мм

Завдяки малому вагою та розмірами, такі труби досить широко використовуються в багатьох сучасних підприємствах з видобутку нафти, газу, води. Також за рахунок чудових технічних властивостей вони можуть застосовуватися при будівництві приватних будинків і будівель.

Однак основне застосування труб НКТ-89 мм це транспортування, нагнітання газу та рідини, а також організація пальового фундаменту.

>

Якщо враховувати, /strong>

  1. Перед проведенням роботи потрібно тримати на високій підставці. Це допоможе уникнути попадання бруду та вологи в трубу.
  2. Перед комплектацією щіткою прочищаються різьблення та муфта. Але робити це варто дуже обережно, тому що можна пошкодити мастило.
  3. Забезпечити торці різьблення запобіжними кільцями.
  4. Катати труби по землі категорично забороняється, оскільки їх можна досить легко пошкодити. Для робочого місця вироби перевозяться за допомогою трубовозу.
  5. Не рекомендується кидати, бити труби або муфти.
  6. При проведенні монтажу необхідно використовувати спеціальні підпірки, щоб уникнути провисання.
  7. До вибору труб потрібно підійти з великою відповідальністю і перед монтажними роботами перевірити всі перерізи майбутньої конструкції. нагнітання води, стиснутого повітря (газу) та виконання різних видів робіт з поточного та капітального ремонту свердловин. Виготовляють їх двох типів: з гладкими та з висадженими назовні кінцями, на яких нарізають зовнішнє різьблення, а на один кінець нагвинчують сполучну муфту. На відстані 0,4 – 0,6 м від кінця труб, з боку муфт, вибивають тавро – маркування. Вона вказує на: умовний діаметр труби, мм; групу міцності сталі; товщину стінки, мм; товарний знак; місяць та рік випуску. Труби гладкі та муфти до них виготовляють із сталі груп міцності К, Е, Л, М, а труби з висадженими кінцями - із сталі груп міцності Д, К, Е, Л, М. поверхню їх різьблення покривають мастилом, що забезпечує герметичність з'єднання і запобігає задирам і корозії. Безмуфтові насосно-компресорні труби (НКБ) забезпечують герметичність з'єднань при тиску до 50 мПа. Кінці мають висадку назовні; з'єднання має велику міцність. Герметичність з'єднань забезпечується конічними поверхнями ущільнювачів, розташованими за різьбленням з боку менших діаметрів. У з'єднанні труб застосовано трапецеїдальне різьблення.
    Муфтові насосно-компресорні труби (НКМ) забезпечують герметичність з'єднань при тиску до 50 мПа. Міцність з'єднань становить до 90% міцності тіла труби. У з'єднанні труб застосовано трапецеїдальне різьблення.
    Насосно-компресорні труби із алюмінієвих сплавів. Стійкі до дії сірководневої корозії, що виключає застосування інгібіторів корозії. Завдяки невеликій масі, питома міцність алюмінієвих труб у 2,5 рази вища, ніж сталевих. Це дозволяє складати колону в 2,5 рази довше, порівняно з колоною із сталевих труб. Насосно-компресорні труби із захисними покриттями застосовують для запобігання відкладенням у них парафіну, солей та гіпсу, а також для захисту від корозії. При використанні цих труб зменшується кількість потрібних поточних ремонтів свердловин, збільшується термін їхньої служби. Внутрішню поверхню НКТ покривають рідким склом, емалями, епоксидними смолами чи лаками. Найбільш поширене скління труб.
    Склопластикові НКТ. Застосовуються в нагнітальних свердловинах системи ППД; утилізаційних свердловинах; газліфтних свердловинах; видобувні свердловини з УЕЦН. широко використовується при влаштуванні газових та нафтових свердловин, для транспортування газоподібних та рідкоподібних речовин, а також для ремонтних та спуско-підйомних робіт. Відмінна риса експлуатації насосно-компресорної труби – ndash; це жорсткі умови експлуатації, наявність постійних механічних навантажень та взаємодії агресивних середовищ. Труби насосно-комперсорні піддаються постійному впливу ерозії та корозії.  

    Загальні вимоги до труб насосно-компресорних: nbsp;        Насосно-компресорна труба повинна бути досить міцною, герметичною і надійною. НКТ повинні мати достатню міцність і надійну герметичність з'єднань колон труб;

    ·         Зносостійкість відповідно до загальних вимог

    ·         Прохідність насосно-компресорних труб у стовбурах свердловин, у складних місцях. Потрібно враховувати місця з інтенсивним викривленням.


    Застосування та класифікація НКТ труб

    Оскільки насосно-компресорні труби мають різну товщину, вони застосовуються в різних галузях, мають різне застосування. Види насосно-компресорних труб

    ·         Труба НКТ гладка за ГОСТ 633—80

    ·         Труба НКТ з висадженими кінцями АРІ 5СТ

    ·         Труби НКТ гладкі високогерметичні за ГОСТ 633—80/li>

    ·         Труба НКТ гладка з вузлом ущільнення

    ·          Труба НКТ гладка високогерметична

    ·         Труба НКТ з підвищеною пластичністю

    ·         Труба НКТ з підвищеною холодостійкістю

    ·         Труба НКТ ТУ 14—3-1282—84

    ·         Труби НКТ гладкі

    ·         Труби НКТ гладкі високогерметичні


    Труби НКТ виконання А виготовляються із полімерів. Труби НКТ можуть виготовлятися з підвищеною пластичністю. До переваг труби НКТ відноситься підвищена холодостійкість. Крім того труби НКТ мають підвищену холодостійкість. Спеціально для агресивних середовищ насосно-компресорні труби можуть виготовлятися стійкими до корозії.

    Розміри труб НКТ

    Труба НКТ має різні розміри - від 6 до 10,5 м. на вимогу, труба НКТ може досягати довжини 11,5 м. Труба НКТ виконання А поставляється довжиною 9,5 м10,5 м. Геометричні розміри труб НКТ відповідають ГОСТ 63380. Маса труб НКТ за ГОСТ 633 80. Допустимі відхилення розмірів труб НКТ незначні, це робить їх практичними.
     
    Специфіка виробництва та матеріали

    Існують певні матеріали для виготовлення НКТ труб – використовуються сталі певних марок. Виготовляються труби із сталей НКТ 20, сталь НКТ 30, сталь НКТ 30ХМА. Виготовляється за жорсткими стандартами, за наявності дефектів труба переплавляється. Всі насосно-компресорні труби обов'язково проходять Процес виготовлення труби НКТ ретельно контролюється, при дефекті труба відразу йде на переплавку. Після виготовлення труби проходять перевірку.

    Випробування НКТ труби:

    Всі насосно-компресорні труби проходять такі перевірки:

    ·          на розтягування

    ·          на ударну в'язкість

    ·         на твердість

    ·         гідровипробування

    ·         сульфідне корозійне розтріскування

    Кругна НКТ призначена для транспортування нафти та газу з продуктивного пласта. Складається із труб шляхом їх послідовного звинчування. Труби мають різьблення з обох боків, на один кінець труби зазвичай у заводських умовах накручується муфта. Кругна НКТ підвішується на фонтанній арматурі або п'єдесталі, закріпленому на гирлі свердловини. До нижньої частини колони НКТ можуть бути прикріплені занурювальні насоси.

     
        

    Експлуатація НКТ. У процесі експлуатації слід дотримуватися таких правил.

    Для навантаження, перевезення та розвантаження труб слід застосовувати механізовані трубовози. Забороняється перевозити труби волоком, не можна допускати, щоб під час перевезення вони провисали та згиналися. Також не можна скидати їх на землю, необхідно користуватися краном. Труби слід укладати на майданчику, підклавши під них дерев'яні бруски для захисту від провисання та забруднення. Не можна укладати НКТ на грішну землю. На різьбову частину кожної труби має бути нагвинчено запобіжне кільце.
    З метою перевірки стану труб перед підйомом з містків через трубу необхідно пропустити шаблон довжиною 0,5 - 1,0 м та діаметром на 2 - 3 мм менше внутрішнього її діаметра. Нижній кінець труби потрібно підтримувати, стежачи за виходом шаблону. Перед свинчуванням труби необхідно металевою щіткою ретельно очистити від бруду різьблення, як муфти, так і ніпеля і змастити різьблення спеціальним мастилом. Ударяти ручником (кувалдою) по муфті з метою полегшення згвинчування або відгвинчування труб не дозволяється.
    При підйомі зі свердловини труби слід укладати на містки з дерев'яними підкладками між рядами.

264